Jak wybrać bukiet ślubny?

Jak wybrać bukiet ślubny?
Jeszcze kilkanaście lat temu Panny Młode nie miały problemu z wyborem ślubnej wiązanki-goździki, róże lub polne kwiaty i bukiet ślubny gotowy. Obecnie oprawa kwiatowa, to kolejny dylemat, z którym musi się zmierzyć młoda narzeczona.
Rodzaj kwiatów
Pierwszą kwestią jest wybór rodzaju kwiatów. Panny Młode mogą wybierać wśród wielu gatunków, nawet tych bardzo egzotycznych. Zanikł także, wyraźny do niedawna, podział na kwiaty, z których wykonuje się wiązanki ślubne oraz te, których absolutnie nie powinna mieć Panna Młoda (kalie, hortensje).
Ważne jest aby dostosować wiązankę do pory roku. Jest wiele gatunków kwiatów sezonowych, które w danym czasie nie będą dostępne (konwalie, tulipany). Należy zwrócić uwagę na trwałość kwiatów, na ich odporność na temperaturę i więdnięcie. W takiej kwestii warto zasięgnąć rady osoby, u której zamawiane będą kwiaty. Panie sprzedające
w kwiaciarni posiadają zwykle duże doświadczenie i na pewno udzielą rzetelnych informacji.
 
Kolor
Kolejnym kryterium wyboru jest barwa kwiatów. Kolorystyka bukietu powinna harmonizować z odcieniem sukni, makijażem i innymi dodatkami. Najczęściej popełnianym przez Panny Młode błędem jest wybór białej wiązanki do sukni w kolorze ciemnego ecru lub cappuccino. Takie połączenie sprawia, że suknia nie prezentuje się korzystnie. Kolor bukietu ślubnego powinien pasować do urody Panny Młodej, każda kobieta wie w jakich odcieniach jej do twarzy i tym powinna się kierować, wybierając kolor kwiatów do wiązanki.
Dla niezdecydowanych wskazówką mogą być także wskazówki florystów, prezentujących „kwiatową modę” na dany sezon.
 
Wielkość i kształt bukietu
Zachowanie proporcji to najważniejsze kryterium przy wyborze kształtu i wielkości bukietu.  Należy wziąć pod uwagę sylwetkę Panny Młodej oraz typ jej sukni. Dla drobnych, filigranowych kobiet idealne będą delikatne, finezyjne kompozycje. Okrągły kształt bukietu optycznie poszerzyć sylwetkę. Wiązanki kaskadowe to propozycja dla Pań wysokich
i szczupłych. Kształt bukietu pozwala na wyrównanie proporcji ciała. Większa, rozłożysta aranżacja pozwoli zrównoważyć szersze biodra, natomiast bukiet w kształcie odwróconej kropli lub stożka sprawia, że chłopięce biodra wydają się okrąglejsze.

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]