Jak wybrać dobrą piosenkę na pierwszy taniec?

Jak wybrać dobrą piosenkę na pierwszy taniec?

Czy wiesz jaka jest najpopularniejsza polska piosenka mówiąca o ślubie? Statystycznie trzy na cztery osoby odpowiedzą „Windą do nieba”. Wszyscy to znamy. „Już mi niosą suknię z welonem, już cyganie czekają z muzyką” – śpiewa wokalistka.  Jeśli jednak wsłuchamy się dokładniej w tekst, odkryjemy, że utwór owszem traktuje o ślubie, ale niekoniecznie takim wymarzonym i zawieranym z wielkiej miłości. Zanim więc weźmiesz go pod uwagę jako tło muzyczne do pierwszego tańca, zastanów się czy chcesz pląsać z ukochanym przy słowach „Ja go nie kocham, taka jest prawda”.

W związku z tym, że wciąż wiele par rozpoczyna tym utworem taneczną część swojego wesela, gorąca prośba ode mnie: jeśli usłyszysz, że Twoi znajomi wybrali go na pierwszy taniec, pisz do mnie na kontakt@djwgarniturze.pl, przyjadę odłączyć nagłośnienie.

No dobrze, jeden utwór mamy już z głowy. Co dalej? Na co zwrócić uwagę przeglądając Internet w poszukiwaniu inspiracji?


  • Rytm

Wyłączając pary, które tańczą zawodowo oraz te które zapisały się na kilkumiesięczny kurs, zakładam, że będziecie stronić od kawałków mocno energetycznych. Uważajcie jednak, żeby nie przegiąć w drugą stronę. Spróbujcie ”pogibać się” w rytm utworu który rozważacie i upewnijcie się, czy czasem nie wyglądacie jak kuracjusze w sanatorium. Rytm musi być na tyle szybki, żeby Wasze ruchy wyglądały naturalnie i faktycznie przypominały taniec a nie stąpanie z nogi na nogę.

  • Tekst

Pierwsze badania zasobów Internetu zapewne doprowadzą Cię do wniosku, iż 90% piosenek o miłości nie nadaje się na pierwszy taniec. Zamiast śpiewać o szczęściu, pasji, namiętności, wykonawcy wolą poruszać ciemną stronę miłości. Zdrady, rozstania, łzy, tęsknota… czyżby miłość z happy endem nie była dobrą muzą dla artystów?  Na pewno coś w tym jest, ale na szczęście zdarzają się teksty, z których aż bije radość z bycia zakochanym. Przykłady takich utworów znajdziesz w dalszej części tekstu.

  • Wspomnienia

Wybierając piosenkę z którą wiąże się konkretne wspomnienie czy wydarzenie w Waszym wspólnym życiu, macie pewność, że pierwszemu tańcu będą towarzyszyć prawdziwe emocje. Emocje, które na pewno zostaną zauważone przez Waszych gości. A nie ma chyba lepszej dekoracji przyjęcia ślubnego niż prawdziwe wzruszenie na twarzach młodej pary.

  • Oryginalność

Pomyśl: czy chcesz by tak piękny moment jak pierwszy taniec odbył się przy tym samym akompaniamencie, przy którym tańczyły tysiące innych par?  Kiedy przychodzą do nas narzeczeni zdecydowani na „Zabiorę Cię właśnie tam”, pokazujemy im listę piosenek, na które sami prawdopodobnie nigdy by nie wpadli. I jeszcze się nie zdarzyło, by nie zmienili zdania. 

Teorię mamy omówioną, teraz trochę praktyki. Z setek utworów, które z powodzeniem można zagrać podczas pierwszego tańca, wybrałem takie, które reprezentują różne gatunki  muzyczne.  Będzie więc coś dla fanów rocka, popu, dla wielbicieli lat 50-tych i oczywiście kilka bardziej uniwersalnych propozycji – dla każdego. Każdy z tych utworów graliśmy w Dj w garniturze przynajmniej raz i dajemy na nie dożywotnią gwarancję satysfakcji.

  • Damn yankees - High enough

Porządna dawka gitarowych brzmień połączona z niesamowitym wokalem na dwa głosy.
Ted Nugent proszący swoją wybrankę by została z nim na zawsze rozczuli nawet męską część gości.

  • Elvis Presley - Only You

Czy może być piękniejsze wyznanie miłości niż szeptane do ucha „Tylko Ty”?
„Only You” w perfekcyjnym wykonaniu króla rock’n’rolla to idealna propozycja dla par, które z sentymentem powracają do lat 50-tych i 60-tych.

  • Marc Anthony - You Sang To Me

O mężczyźnie, który przez długi czas nie zauważał  wielkiej miłości, choć była tuż obok. Brzmi jak początek Waszej historii?

  • Katie Melua - Nine Million Bicycles

Podobno w Pekinie jest dziewięć milionów rowerów. To bardzo dużo. A jednak miłość gruzińskiej piosenkarki do swojego wybranka jest dużo, dużo większa.

  • Al Green - Lets Stay Together

Idealny rytm do spokojnego pląsania na parkiecie + sposób na zbudowanie kameralnego nastroju na Waszym przyjęciu.

  • Tina Turner - What's Love Got To Do With It

Dla wielbicieli jednej z najbardziej dynamicznych wokalistek w historii muzyki.

Ciekawy tekst? Przeczytaj inne nasze artykuły tutaj
A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej muzyczno-rozrywkowej wizji wesela, wejdź na www.djwgarniturze.pl

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]