Jak wybrać zaproszenia na ślub?

Jak wybrać zaproszenia na ślub?

Czy własny ślub oraz wesele trzeba reklamować? To wyjątkowy dzień nie tylko dla nas, ale także niezapomniana impreza dla naszej najbliższej rodziny i przyjaciół. Błysk fleszy, kamera i moc atrakcji. Czym reklamujemy? Oczywiście oryginalnym zaproszeniem. Czy wiesz jak wybrać idealne zaproszenie ślubne?

Wybór zaproszeń jest bardzo trudnym zadaniem dla narzeczonych, ponieważ ich wybór to jeden z pierwszych etapów organizacji ślubu i wesela. Dużą pomoc narzeczonym niosą sklepy internetowe, które posiadają szeroką ofertę różnych rodzai zaproszeń. Jednak ostateczną decyzję co do wyboru tych najlepszych muszą podjąć narzeczeni.

Obecnie na rynku istnieją setki wzorów zaproszeń ślubnych. Każda para może wybrać taki, który najlepiej do niej pasuje – klasyczny i elegancki lub wręcz przeciwnie – zabawny, żartobliwy. Zaproszenia mogą przypominać wizytówki, składane kartki, mogą być ozdobione kokardką lub jedynie wzorem (np. splecionymi obrączkami, sercami itp.). Wiele drukarni oferuje także możliwość zaprojektowania indywidualnego wzoru zaproszenia na specjalne życzenie młodej pary.

Zamówienie - na co zwrócić uwagę?

Jeśli macie już wybrany model z gotowych wzorów, pora dobrze się przygotować do zamówienia zaproszeń.

Wysyłając zamówienie na zaproszenie należy uwzględnić:

  •     ilość zaproszeń wysyłanych na ślub,
  •     ilość zaproszeń wysyłanych na wesele,
  •     tekst do zaproszeń,
  •     teksty dodatkowe – motto, informacje do kiedy i pod jakimi nr telefonu należy potwierdzić przybycie, teksty z prośbą o nieprzynoszenie kwiatów, a w zamian o przynoszenie win, książek czy PODARUNKÓW DLA BIEDNYCH DZIECI,
  •     rodzaj druku,
  •     krój pisma (czcionka),
  •     kolor druku,
  •     rozmieszczenie cytatów, informacji,
  •     personalizacja zaproszeń.


Spiszcie dokładną listę osób, do których będziecie wysyłać zaproszenia. Warto, aby zawierała ilość zaproszeń wysyłanych na ślub i ilość zaproszeń wysyłanych na ślub i wesele. Niektórzy bowiem zapraszają inną ilość osób na ślub i na wesele. Pamiętajcie, że zazwyczaj liczy się około 70% sztuk zaproszeń w stosunku do zaproszonych gości. Oznacza to, że średnio na 100  osób zaproszonych na wesele wysyła się 70 zaproszeń.

Dopytajcie o wszelkie dodatkowe opłaty związane z zamówieniem.

Na stronach podane są koszty samych zaproszeń, bez wliczonych w to dodatkowych opłat, jak np. wysyłka, druk (mogą być bardzo różne ceny druku w zależności od rodzaju – termodruk, druk offsetowy, etc.). Często cena druku zależy od wyboru rodzaju druku, ale pamiętajmy też – nie każdy rodzaj druku da się wykonać na każdym zaproszeniu. Dla przykładu podam, że zaproszenia, które mają wypukłe wzory nie mają możliwości termodruku, ponieważ w ten sposób niszczy się oryginalną fakturę zaproszenia. Wyspecjalizowany personel potrafi doradzić odpowiedni rodzaj wydruku do wybranego zaproszenia.

Usługi związane z zaproszeniami są przeróżne – można np. spersonalizować zaproszenia, czyli mieć problem z głowy z wypisywaniem ich – przekazujemy tylko listę gości, do których ma być wysłane zaproszenie, a w drukarni drukują nam już cały tekst zaproszenia wraz z nazwiskami gości. Dla bardziej wymagających jest także usługa ręcznego wypisywania zaproszeń.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]