Jakim autem do ślubu?

Jakim autem do ślubu?

Limuzyna, samochodów zabytkowy, bryczka czy luksusowe, nowoczesne auto? Takie pytanie zadają sobie Młodzi w trakcie przygotowań ślubu i wesela. Wybór właściwego auta do ślubu to bardzo ważna kwestia, ponieważ pojazd towarzyszy Młodej Parze przez cały dzień, począwszy od odebrania Pana Młodego, jego podróży po Pannę Młodą, potem wspólną już wyprawę do USC czy też kościoła, przez sesję zdjęciową, aż do miejsca weselnego przyjęcia.


Każdy Para Młoda jest inna i ma inne upodobania, dlatego należy poświęcić trochę czasu na dokładne dopasowanie samochodu do własnych potrzeb. Są osoby, które preferują luksus i elegancję jaki zapewni im limuzyna,  osoby romantyczne wybiorą zapewne  przejażdżkę bryczką, ale i znajdą się też pary zwariowane i szalone, które za środek transportu wybiorą np. motocykl.


Warto również pamiętać o sprawdzeniu, czy panna młoda w ślubnej kreacji się do niego zmieści – klasyczne auta bywają bowiem dość ciasne – i czy kreacja panny młodej będzie do niego odpowiednia, w kabriolecie welon może się zniszczyć od wiatru, zbyt długi – wkręcić w koła, podobnie może się zniszczyć nieosłonięta fryzura panny młodej. Koniecznie należy się także upewnić na kilka dni przed ślubem, czy auto na pewno będzie dostępne i nie zostanie wypożyczone innej parze.

Kilka naszych propozycji, które pomogą podjąć decyzję przy wyborze samochodu na ślub:


1. Zabytkowe auta

Idealnie sprawdzą się w przypadku ślubów odbywających się w zamkach czy pałacach, ponieważ prezentują się niezwykle szykownie i podkreślają rangę uroczystości. W ofercie firm wynajmujących samochody są między innymi takie „perełki” jak Jaguar Daimler DB18, Buick Roadmaster, Citroen 11 CV, Ford A, Plymouth P8 Roadking, Alfa Romeo Spider, Mercedes-Benz SSK II Sport Kit-Car, Mercedes Benz 300 Adenauer Cabrio czy Mercedes-Benz Gazelle Kit-Car.


2. Auta z lat 60 i 70.

Z tego okresu z pewnością można wybrać wiele aut, które świetnie będą prezentować się w drodze do ołtarza. Wszystkie z nich mają styl i charakter, a nierzadko i ciekawą historię, jak na przykład Cadillac Fleetwood, którym jeździł sam król rock'n'rolla Elvis Presley. Inne wyjątkowe auta z tego okresu to między innymi: Jaguar XJ6, Rolls-Royce Silver Shadow, Porsche 911, Ford Mustang, Chevrolet Corvette C3, Ferrari Dino, Ford Torino, Cadillac DeVille, Buick Electra czy Lincoln Continental. Mimo upływu lat pojazdy te wciąż prezentują się obłędnie.


3. Patriotycznie auta
Auta z czasów Polski Ludowej wracają do łask. Jest coraz więcej koneserów, którzy posiadają modele w doskonałym stanie, dbają o nie i inwestuje dużo pieniędzy w ich renowacje. Samochód do ślubu, który pamięta PRL będzie miłym ukłonem w stronę rodziców Państwa Młodych, dla których takie auto ma wymiar sentymentalny. Z tego okresu można wybrać: Syrenkę, Fiata 125p, Warszawę czy Wołgę, które rewelacyjnie wpiszą się w stylistykę tradycyjnego ślubu.


4. Auta po królewsku
Jeśli chcemy naszej uroczystości nadać królewską oprawę, znakomicie sprawdzą się luksusowe auta, produkowane głównie w Europie - Jaguar, Bentley, Maybach, Rolls-Royce czy limuzyny marki Lincoln (USA). Wspomniane auta to przywilej najbogatszych – gwiazd filmowych, członków rodziny królewskiej czy najlepszych sportowców i muzyków. Na przykład Bentley State Limousine wyprodukowano tylko w dwóch egzemplarzach, dla Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II z okazji jej złotego jubileuszu.


5. Współczesne auta

Wśród współczesnych aut, z pewnością znajdziemy odpowiedni pojazd. Popularne są zwłaszcza nowsze modele BMW, Mercedesa, Audi, Peugeota, Porsche czy Volkswagena. W tym przypadku nie musimy obawiać się, że pojazd zatrzyma się w połowie drogi do ołtarza, co może zdarzyć się, jeśli wynajęliśmy samochód retro. Jednak różnica jest taka, że nowe auta możemy na co dzień oglądać na ulicy, i z pewnością nie zrobią takiego wrażenia jak zabytkowy wehikuł.

 

6. Inne pojazdy ślubne
Pary, które starają się żyć ekologicznie, jako pojazd ślubny powinny wybrać rower – konsekwentnie i w zgodzie z naturą. Mogą również do ślubu udać się pieszo, tym bardziej że ślub brany jest na ogół w porze, gdy spacer należy do przyjemności. Ewentualnie można na ślubu udać się bryczką – a nawet karocą – o ile uważają, że ekologicznie jest tak wykorzystywać konie. A parom lubiącym oryginalność polecamy wybór skutera: niektóre motorki są bowiem naprawdę piękne, a młoda para na motorze czy skuterze z pewnością wyglądać będzie wyjątkowo. Nietypowe pojazdy ślubne mają duzy atut, ponieważ bardzo oryginlanie prezentuja się podczas sesji zdjęciowych!


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]