Oprawa muzyczna wesela

Oprawa muzyczna wesela

 

Jednym z podstawowych warunków udanego wesela jest profesjonalna oprawa muzyczna przyjęcia. Ważny jest oczywiście wystrój Sali, jakość jedzenia, ale bez dobrej muzyki zabawa na pewno nie będzie udana.

 

 

 

DJ czy zespół?

To podstawowe pytanie, na które muszą odpowiedzieć sobie Młodzi, przystępując do przygotowań. Aby ułatwić podjęcie tej trudnej decyzji przedstawiamy wady i zalety każdej
z opcji:

 

Jakość:

DJ- Utwory w oryginalnych wykonaniach, przy dobrym nagłośnieniu, gwarantują najwyższą jakość, bez względu na to jakiego DJ wybierzemy.

Zespół- Jakość utworów wykonywanych przez zespoły bywa różna. Szukając zespołu najlepiej posłuchać go „na żywo”, gdyż dostępne  na stornach internetowych nagrania, nie muszą odzwierciedlać umiejętności i jakości zespołu. Decydując się na zespół należy brać pod uwagę to, że jego członkowie są tylko ludźmi i może zdarzyć się im niedyspozycja (związana np. z przeziębieniem), która może wpłynąć na jakość ich pracy.

 

Repertuar:

DJ- Nieograniczone możliwości, repertuar dobrany do indywidualnych preferencji Gości.

Zespół- Ograniczony repertuar. Profesjonalne zespoły, które w swojej karierze zagrały na niejednym weselu, doskonale orientują się jednak jaka muzyka „podrywa” Gości do tańca.

 

Zabawa:

DJ- Nie każdy DJ jest w stanie tak poprowadzić wesele, aby Goście dobrze się bawili (zwłaszcza starsze pokolenie). Doświadczenie, które zdobywają najczęściej w dyskotekach i klubach, jest często niewystarczające aby stworzyć odpowiedni klimat na weselu. Dlatego też, szukając DJ-a należy zwrócić uwagę na jego poczucie humoru, otwartość, styl prowadzenia rozmowy. Coraz częściej DJ kończą kursy wodzirejskie, które przygotowują ich do prowadzenia tego typu przyjęć.

Zespół- Zabawa przy muzyce granej „na żywo” jest najczęściej udana. Doświadczenie zdobyte przez zespoły na weselach sprawia, że wiedzą czego Goście oczekują na takich przyjęciach i co zrobić aby dobrze się bawili. Dodatkowym punktem na korzyść zespołu jest popularna i pożądana na wielu weselach „zabawa za stołami”, której z przyczyn technicznych nie może zapewnić DJ.

 

Ceny:

DJ- Usługi DJ zwykle wahają się między 1000-3000 zł (w zależności od tego czy pracuje sam, czy z wodzirejem.

Zespół- Zatrudnienie zespołu wiąże się z większymi kosztami z prostego powodu-większa ilość osób (zwykle zespół składa się min. z 3 muzyków). Koszt zależny jest również od jakości oferowanych usług. Ceny usług lepszych zespołów wahają się od 3500-5000 zł

 

Decyzja o wyborze DJ czy zespołu na wesele jest uzależniona od preferencji i gustów Młodej Pary. Przedstawione powyżej argumenty rzucają jedynie światło na zalety i wady każdej z opcji. Decyzja należy do Was.

 


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]