Ranking największych wpadek Pary Młodej podczas wesela!

Ranking największych wpadek Pary Młodej podczas wesela!

Para Młoda pragnie był dzień ich ślubu był wyjątkowy i każdy z zaproszonych gości bawił się wyśmienicie. Niestety Młodzi narażeni są na masę wpadek, które śledzą i gorąco komentują ich goście. Nie raz dochodzi do sytuacji, gdy najbliżsi obrażają się o błahostki, dlatego warto wiedzieć czego się wystrzegać i na co uważać.

*Pijany Pan Młody/Panna Młoda - najgorsza rzecz z możliwych. Pijana Panna Młoda śpiąca na stole, albo pijany flirtujący i odważnie tańczący Pan Młody to wyjątkowo przykry widok. Osoby biorące ślub są dorosłe i ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny.


*Zaproszenie kogoś bez osoby towarzyszącej - ogromnym nietaktem jest zapraszanie kogoś bez osoby towarzyszącej kiedy innych zaprasza się z kimś. O ile jeszcze wypada zaprosić siedemnastolatkę bez jej licealnego chłopaka, to osoby starsze mogą się już poczuć urażone. Jest to dość kontrowersyjna kwestia. W dobrym guście jest zapraszanie – nawet singli – z partnerem.


*Napis „osoba towarzysząca” na winietce - zwykle na zaproszeniach widnieje dzień, do którego trzeba potwierdzić swoją obecność na weselu. To doskonały moment, aby dowiedzieć się jak nazywa się nowa dziewczyna naszego kuzyna. Nikt chyba nie chce być traktowany „bezosobowo”.

*Znikanie na sesję ślubną - kiedyś był to klasyk. Po obiedzie Młoda Para znikała na sesję zdjęciową. Dzisiaj te sesje się wydłużają coraz bardziej i doprawdy nie jest taktem znikanie na kilka godzin i zostawianie gości. W końcu takie zachowanie zaczęło być uznawane za nietakt i już się tego (tak często jak kiedyś) nie praktykuje.

*Brak transportu - z dojazdem na ślub czy przyjęcie weselne bywa różnie, ale transport powrotny do domu to konieczność! Miło jest również, jeśli zadbamy o to, aby goście sami wybrali sobie porę o której chcą wrócić. Wiadomo, że babcia lub starsza ciocia nie będą siedziały przy stole do 5 nad ranem. Dlatego od godziny 1 w nocy powinno być do dyspozycji auto/autobus.

*Pozwalanie na organizowanie zboczonych zabaw - warto uzgodnić wcześniej z zespołem/orkiestrą/djem zabawy jakie zostaną zorganizowane podczas oczepin. Te z podtekstem seksualnym zwykle są bardzo obleśne i mogą zostać źle odebrane przez resztę gości.

 

*Opuszczenie własnego wesela - tak po prostu bez słowa, bez pożegnania Para Młoda postanawia urwać się z imprezy. Bardzo, ale to bardzo słabe zagranie. Nowożeńcy powinni być ostatnimi osobami opuszczającymi weselną salę. Co z pożegnaniem gości, kto ma to za nich zrobić, rodzice? Świadkowie? Goście przyszli tam dla nich, a oni „wyszli po angielsku”.

 

*Liczenie kopert w trakcie wesela - wyobrażacie sobie coś takiego? Para młoda znika w trakcie wesela by przeliczyć pieniądze zebrane w kopertach. Sprawdzanie zawartości kopert przez parę młodą w trakcie wesela jest niedopuszczalne i zwyczajnie nietaktowne. Goście zazwyczaj dają tyle, ile mogą. Najważniejsze jednak, że jest to szczery dar – na nową drogę życia i to właśnie powinno być ważniejsze od samej kwoty.


*Nocleg - jeśli mamy gości, którzy dojeżdżają na nasze wesele, to musimy zapewnić im nocleg. Nawet jeżeli wiemy, że mają możliwość zatrzymania się u znajomych/rodziny warto zaproponować nocleg w hotelu.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]