Ślubna biżuteria

Ślubna biżuteria

Dobór ślubnej biżuterii to bardzo istotna kwestia, ponieważ to właśnie ona jest kluczem do wykończenia idealnej stylizacji. Dobierając biżuterię  możemy na przykład optycznie wysmuklić twarz, poprawić jej proporcję albo dodać wyrazistości naszej urodzie. Dlatego też zapraszamy do zapoznania sie z kilkoma trednami, które królują tym sezonie ślubnym.

1. Zasada odwrotności
Jeżeli na przykład twarz jest kwadratowa kolczyki   nie powinny posiadać prostych krawędzi. Powinno się unikać także prostokątnych i kwadrarowych wzorów.  Dla tego kaształtu tawrzy najlepsze będą kolczyki owalne , okrągle oraz długie i wąskie modele.
Natomiast dla okrągłej twarzy można dodać trochę eksepresji oraz nieco wysmuklić jej rysy – przede wszystkim polecamy unikać okrągłych kolczyków! Jeżeli lubimy bardziej rozbudowane modele – świetnie nadadzą się natomiast ażurkowe modele.
Do trójkątnej twarzy o szpiczastym podbródku mogą pasować kolczyki rozszerzaące się ku dolowi oraz różnorodne okrągłe modele. Nie polecamy natomiast takich, które zwężają się, a sa szerokie przy uchu.
Posiadaczki owalnego kształtu twarzy mają szczęście, ponieważ pasować im będą wszystkie dostępne wzory i modele.

2. Długie czy krótkie?
Kolczyki „przy uszach” są dobre kiedy nie poptrzebujemy wysmuklać twarz i wybieramy upiętą fryzurę. Przypasują zatem pannom młodym lubiącym minimalizm, a także tym, którym sukinie ślubne  nie wymagają dodatkowej oprawy.  Wiszące modele podpasują Panim, które  zdecydowały się na rozpuszczone włosy oraz tym, którym podobają się widoczne ozdoby.

Rozbudowane kolczyki to hit tego sezonu!

Ma się świecić, błyszczeć i mienić! :)

Dodatkowym  plusem jest to, że wiszące kolczyki pasują niemalże do każdego typu urody.

3. Ozdobne kolie
Biżuteria w tym sezonie powinna być widoczna i najlepiej w stylu vintage – bardzo często staje się ona kluczowym akcentem stylizacji. Duża kolia będzie pasować przede wszystkim do kreacji z odkrytym dekoltem. Masywne kolie nie polecane są jednak kobietom o krępej budowie ciała, bardzo niskim oraz tym, które nie mogą pochwalić się długą szyją.

4.Ozdobne bransolety
Bogato zdobiona biżuteria to nie tylko kolczyki i kolie. Piękna bransoleta sprawdzi się perfekcyjnie  w sytuacji gdy sukienka ma bogato zdobiony gorset. Bransoletkę powinniśmy dopasować do kolczyków, jednak nie koniecznie musi stanowić „komplet -  ma ona po prostu do nich nawiązywac i stanowić z nimi spójną całość. 

 


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]