Sposoby na udane oczepiny

Sposoby na udane oczepiny

Okazuje się, że młodzi często nie mają pomysłu na udaną zabawę weselną. W celu uniknięcia kłopotów wynajmują wodzireja, który będzie zabawiał gości. Jednak jeżeli chcecie profesjonalnie urządzić przyjęcie weselne powinniście sami rozeznać się jakie zabawy możecie zafundować gościom. Ślub to dopiero początek. Oczepiny mogą być tylko symbolicznym rzuceniem welonem i muszką przez Parę Młodą, albo wprost przeciwnie - może to być długi obrzęd nacechowany tradycyjną symboliką. Dużo zależy od orkiestry bądź wodzireja, którzy zazwyczaj prowadzą zabawy i oczepiny oraz ich doświadczenia w kwestii tych elementów wesela.


Zabawy weselne mogą być prowadzone w czasie trwania całego przyjęcia. Są sposobem na umilenie czasu gościom oraz okazją do zintegrowania rodzin ze strony Pani i Pana Młodego. Repertuar zabaw jest bardzo bogaty. Ale najważniejsze jest to, by goście zechcieli wziąć w nich udział. Mogą w nich uczestniczyć, zarówno kawalerowie, jak i osoby po ślubie. Często nagrodą za wygraną konkurencję jest dodatkowa butelka wódki lub słodycze. Wśród najpopularniejszych zabaw weselnych można znaleźć: zdobywanie konkretnych przedmiotów (w zabawie biorą udział zazwyczaj panowie i na czas starają się przynieść przedmiot wskazany przez prowadzącego, np. owoc, element garderoby, fragment dekoracji sali), taniec na kawałku papieru lub z balonem między tańczącymi osobami. Lubianymi zabawami są również: taniec wszystkich gości w kółku i wykonywanie zadań podczas niego, taneczny pociąg po stolicach krajów świata (orkiestra gra muzykę, do której wszyscy tańczą w wężyku, a następnie przestaje, ogłasza na jakiej stacji się znajdują goście i rozpoczyna grać melodię typową dla określonego kraju, np. we Francji kankana, w Polsce zbójnickiego, a goście muszą tańczyć w rytm melodii). Nie wszędzie znana jest zabawa nazywana karetą, a to bardzo dobry pomysł na wprawienie wszystkich gości w dobry humor. W zabawie zazwyczaj bierze udział Para Młoda, świadkowie oraz kilkoro gości. W sumie potrzeba dziewięciu osób, które będą tworzyć karetę. Para Młoda to Król i Królowa, końmi są świadkowie i goście, jest również stangret. Zabawa polega na reagowaniu w konkretny sposób na czytane opowiadanie, w którym wymieniane są osoby z karety. Brak reakcji na słowa powoduje konieczność wypicia kieliszka wódki lub wykonanie z góry wyznaczonej czynności. Wprawia to w dobry humor wszystkich gości i bawi do łez.

Oczywiście zabaw jest dużo więcej. Każda Para Młoda ma szansę sama wymyślić różne konkursy i zabawy. Jeśli zaproszone na przyjęcie są dzieci, warto zadbać, aby i dla nich przeznaczony był jakiś konkurs.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]