Wedding planner-nowa moda, czy realna potrzeba?

Wedding planner-nowa moda, czy realna potrzeba?
Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o firmach weddingowych i konsultantach ślubnych, pomagających Młodym Parom w przygotowaniach do ślubu i wesela. Co jest przyczyną wzrostu popularności tego typu usług i czy jest to faktycznie potrzebne?
Po romantycznych zaręczynach, kiedy emocje już opadną, przychodzi czas na zaplanowanie wesela. Każdy, kto organizował ślub i przyjęcie, bądź pomagał w jego organizacji, zapewne wie, jak wiele spraw należy załatwić aby uczynić ten dzień wyjątkowym. Poszukiwania sali weselnej, oprawy muzycznej, fotografa, kamerzysty itd. przyprawiły o ból głowy nie jedną Parę. Sprawa jest dodatkowo utrudniona kiedy ceremonia musi być zorganizowana szybko
(w ciągu kilku tygodni lub miesięcy) lub kiedy Narzeczeni z powodu zajęć i obowiązków zawodowych, nie mają czasu się tym zająć. Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzi konsultant ślubny.
Zadania wedding plannera
Zakres obowiązków konsultanta ślubnego zależy oczywiście od wcześniejszych ustaleń
z samymi zainteresowanymi. Przy pełnej usłudze wedding planner doradza Młodej Parze na wszystkich etapach przygotowań. Wskazuje najlepsze rozwiązania, podpowiada na co zwrócić uwagę. Dzięki doświadczeniu i znajomości rynku ma możliwość polecenia najlepszych w branży podwykonawców, wybranych zgodnie z gustem i finansami narzeczonych. Zadaniem Młodych jest jedynie wybranie, spośród kilku przygotowanych ofert, tej najbardziej im odpowiadającej. Niewątpliwym ułatwieniem jest to, że Narzeczeni nie muszą poświęcać wielu godzin na poszukiwaniach, wykonywać setek telefonów. Poświęcają minimum cennego czasu, choć oczywiście nie da się uniknąć osobistych spotkań
z zespołem, fotografem, czy kamerzystą.  
Rola konsultanta ślubnego często nie kończy się na etapie przygotowań. Firmy weddingowe oferują również koordynację ceremonii i przyjęcia ( koordynację logistyczną, przygotowań bezpośrednio przed ceremonią w Kościele, Urzędzie Stanu Cywilnego i w miejscu przyjęcia weselnego), a także obsługę po weselu (nadzór demontażu dekoracji, rozliczenia z lokalem -alkohol, jedzenie, napoje itd.)
Zawód „konsultant ślubny” jest w Polsce popularny zaledwie od kilku lat. Na zachodzie firmy specjalizujące się w tego typu usługach, z powodzeniem istnieją na rynku od lat ’80. Wzrost zainteresowania firmami weddingowymi w Polsce z pewnością podyktowany jest modą płynącą z zachodu, jednak niepodważalny jest również fakt, iż w dzisiejszych czasach, mocno zapracowani młodzi ludzie, nie mogą poświęcić na przygotowania ślubu i wesela odpowiedniej ilości czasu.

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]