Wrzuć nowe, przyjdzie stare czyli jak być modnym na własnym ślubie?

Wrzuć nowe, przyjdzie stare czyli jak być modnym na własnym ślubie?

Nowoczesność śmiało w aspekcie ślubnym przeistacza się w ponowoczesność. Panny Młode coraz częściej w poszukiwaniu „straconego” materiału, wybierają się nie do sklepu, a na stary strych. Efekt? Na ślubnych salonach panuje moda rodem z lat 20 i 30 XX wieku.

Narzeczone chcą  bardziej upodobnić się do swoich babć w dniu ich ślubu, a zdecydowanie odchodzą  od sukien niczym z bajki o wyegzaltowanych księżniczkach. Staramy się wyglądać nie jak z minionego katalogu mody ślubnej, lecz jak Fred Astaire i Ginger Rogers w „Top Hat” Marka Sandricha.

Na ślubnym kobiercu w 2013 roku królują w zdecydowanej przewadze: falbanki, koronki i zgrabne kobiece sukienki. Płeć przeciwna zastępuje, z kolei garnitur - staromodnym frakiem.

Inspiracja vintage nie przyszła  znikąd.Każdy mimowolnie, czasami nawet o tym nie wiedząc stara się być „old fashion”, podążając za trendami modowymi.

W biznes ślubny tchnięto odrobinę romantyzmu. Uruchamiamy ślubny wehikuł czasu,  po to aby zaczerpnąć styl, który pozostawiła nam złota epoka jazzu.

 

Na zdjęciu: Ginger Rogers i Fred Astaire(„Top Hat”, Mark Sandrich, USA 1935r.)


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]