Wybór obrączek ślubnych - praktyczne porady

Wybór obrączek ślubnych - praktyczne porady

Obrączki ślubne, to ONE pozostaną z Wami gdy odejdą goście i przeminie weselny gwar. Oprócz wspomnień weselnych, właśnie ONE będą przy Was przez następną część życia.

Aby służyły przez lata i byście byli z nich zadowoleni, powinniście wiedzieć, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru obrączek ślubnych.

Przedstawimy poniżej najczęściej zadawane pytania wybierając obrączki ślubne.

Jak określić rozmiar obrączki?

Obrączki w Polsce nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni. Zanim w ogóle zaczniemy się zastanawiać, jak powinny wyglądać, koniecznie trzeba dokładnie określić ich rozmiar. Obrączki bowiem będziemy nosić codziennie, absolutnie więc nie możemy odczuwać żadnego dyskomfortu związanego z rozmiarem.
Najlepiej jest w tym celu udać się do sprawdzonego jubilera, który dokładnie określi rozmiar naszego palca. Pamiętajcie jednak, że latem i wieczorami palce są bardziej napuchnięte niż zimą czy w ciągu dnia. Warto wziąć to pod uwagę.

Złoto, srebro, tytan czy platyna?
Obrączki wykonywane są przeważnie ze złota. Ostatnio modne są tytanowe i platynowe. Nie tylko dlatego, że są to szlachetne kruszce, ale także dlatego, że są wyjątkowo trwałe. O wyborze materiału, z jakiego będą Wasze obrączki powinno zadecydować Wasze poczucie estetyki.
Warto jednak pamiętać, że tytan jest najlżejszym z tych materiałów i nie uczula. Platyna jest najbardziej trwała, ale także najdroższa, srebro zaś szybko ulega utlenieniu.

Jaki kształt jest najwygodniejszy?
Przeglądając katalogi ślubnych obrączek traficie na ich przeróżne kształty, łącznie z kwadratowym. Zanim zdecydujecie się na tak oryginalny model, pamiętajcie, że obrączka to symbol Waszej miłości, który będziecie nosić na palcu codziennie.
Najwygodniejsze do noszenia są obrączki zaokrąglone od wewnątrz i zewnątrz, czyli o tzw. profilu soczewkowym.
Możemy zdecydować się także na obrączkę zaokrągloną tylko z jednej strony, wówczas będzie się ją łatwo nakładać (zaokrąglona od środka) albo nie będzie się obijać o sąsiednie palce (zaokrąglona z zewnątrz).

Jaki model wybrać?
To już zależy tylko i wyłącznie od Was. Wciąż popularne są klasyczne obrączki z żółtego złota, takie jakie nosili nasi rodzice. Te są najprostsze w utrzymaniu: nie ma problemu z ich polerowaniem czy zmianą rozmiaru.
Modne są także obrączki łączące w sobie kilka odmian złota. Trzeba jednak pamiętać, że każda zmiana rozmiaru takiej obrączki może spowodować jej pęknięcie bądź zniekształcenie wzoru.
Niektóre salony oferują także możliwość samodzielnego zaprojektowania swojej obrączki.

Kiedy zamawiać obrączki?
Zakupu obrączek nie można odkładać na ostatnią chwilę. Choć większość modeli dostępnych jest od ręki, na odpowiedni rozmiar można czekać nawet miesiąc. To samo tyczy się graweru. Zwłaszcza latem, kiedy ślubów jest dużo. Proponujemy więc wybrać się na poszukiwanie obrączek na trzy miesiące przed ślubem. Wówczas nasza decyzja na pewno będzie przemyślana.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]